10 IŠVENGIAMŲ PRIEŽASČIŲ, DĖL KURIŲ ŽMONĖS META DARBĄ
Parašyta Loretta 2008-06-13 11:00:36
Geri darbuotojai meta darbą dėl daugelio priežasčių. Daugeliu atvejų žmogus galėtų likti dirbti toliau, tačiau...
Štai 10 ilgamečio stebėjimo patvirtintų svarbiausių priežasčių:

1. Vadovai reikalauja, kad vienas žmogus dirbtų už du didinant darbo valandas per dieną ir savaitę.
2. Vadovai mažina biuro administravimo išlaidas, versdami specialistus...
Išplėstos naujienos
Geri darbuotojai meta darbą dėl daugelio priežasčių. Daugeliu atvejų žmogus galėtų likti dirbti toliau, tačiau...
Štai 10 ilgamečio stebėjimo patvirtintų svarbiausių priežasčių:

1. Vadovai reikalauja, kad vienas žmogus dirbtų už du didinant darbo valandas per dieną ir savaitę.
2. Vadovai mažina biuro administravimo išlaidas, versdami specialistus naudoti savo darbo laiką kopijavimui, susegimui, atšviestų puslapių surinkimui pagal eilę, duomenų suvedimui ir kitoms specialistams nebūdingoms biuro tarnautojo pareigoms.
3. Vadovai įšaldo atlyginimo ir premijų didinimą kaip tik tada, kai darbuotojas gali lengvai rasti darbą kur nors kitur, gaudamas 20–30 procentų didesnį atlyginimą.
4. Vadovai neleidžia eiliniams dalyvauti priimant sprendimus arba neleidžia eiliniams darbuotojams įsigyti nuosavybės dalies (akcijų), kas pastaruosius verstų didžiuotis savo darbo vieta. Ką ir kalbėti apie „profesionalius“ sprendimus, jei net atostogų dažnai išleidžiama pagal įmonės direktoriaus simpatijas.
5. Nesibaigiančios vadovaujančios grandies reorganizacijos, pareigų perstumdymai ir nuolatiniai vadovų keitimai.
6. Vadovai neturi arba neskiria laiko tikslų išaiškinimui ir savo sprendimų paaiškinimui. Todėl darbas dažnai atmetamas tik po to, kai jau baigtas, o tai griauna tų darbuotojų, kurie jį atliko, moralę bei savigarbą.
7. Vadovai demonstruoja, kad turi favoritų, kai kuriems darbuotojams suteikdami geresnius kabinetus, daugiau siuntimų į konferencijas ir pan.
8. Vadovai perkelia biurus į kitas patalpas, priversdami darbuotojus išeiti iš darbo arba dvigubai daugiau laiko kasdien skirti kelionei į darbą.
9. Vadovai paaukština (stumia aukštyn) kokį nors darbuotoją, kuriam trūksta išsilavinimo ir (arba) reikiamos vadovavimo patirties, tuo supriešindami visą darbo kolektyvą ir priversdami išeiti iš darbo gerus darbuotojus.
10. Vadovai sukuria griežtą, nelanksčią struktūrą, o paskui leidžia skyriams konkuruoti tarpusavyje, tuo pat metu propaguodami darbą komandoje ir bendradarbiavimą.

Įdomu tai, kad visuose 10 veiksnių yra žodžiai „vadovai, administracija, vadovybė...“ Įdomu ir tai, kad visų 10 veiksnių galima išvengti. Šios apžvalgos išvada viena: „Darbuotojai palieka ne darbą, o savo bosus!“ Į atliktos apklausos klausimą „Ar jūsų tiesioginio vadovo požiūris į jus buvo svarbiausia priežastis, dėl kurios jūs palikote ankstesnį darbą?“ teigiamai atsakė 35 proc. respondentų. Todėl geras vadovas yra tas, kuriam pirmiausia nesvetimi geri jautraus vadovavimo įgūdžiai.