TETOS RAMOS TORTAS
Parašyta Loretta 2008-08-18 20:19:44
Jeigu būčiau žinojus, kad nerealiai skanų tetos Ramos tortą taip lengva pasigaminti, būčiau jau seniai sužinojus receptą ir gaminus gaminus daug kartų. Visą laiką manydavau, kad man tokios kulinarinės aukštumos nepasiekiamos, tačiau vieną kartą smalsumas nugalėjo... Nelaukdami ypatingos progos, pamėginkite ir jūs. Tik neužmirškite, jis vadinasi “Tetos Ramos tortas”.
Išplėstos naujienos
Reikiami produktai:

4 Kiaušiniai
300 g Grietinėlės
200 g Sviesto
1 stiklinė Cukraus (nepilna)
2-4 šaukštai Konjako
1/3 stiklinės Balto vyno biskvito sulaistymui (galima pakeisti baltų vynuogių sultimis)
1 kg Braškių (žiemą galima naudoti pamirkytus ir susmulkintus džiovintus vaisius su cukatais)
100 g Graikinių riešutų
Spanguolių, bruknių ar serbentų uogienės (nebūtinai)
3 Biskvito paplotėliai (nusiperkate parduotuvėje)
Aromatai (pagal skonį)
½ stiklinės Sausainių trupinių

Kremo paruošimas:

Į dubenį įmuškite kiaušinius ir lengvai su peiliu paplakite kartu įpylę grietinėlę bei cukrų. Užvirkite vandenį puode, pastatykite ant garų dubenį ir visą laiką maišant kaitinkite kol kremas sutirštės (maišyti geriausiai su metaline bulvių trintuve, turinčia skylutes). Kremo užvirti nereikia.

Atšildytą sviestą išsukite ir sudėkite į pravėsintą kremo masę kartu su konjaku ir aromatais, viską atsargiai išmaišykite. Kremas padalinkite į 3 dalis. Į dvi dalis sudėkite supjaustytas (būtinai) braškes ir riešutus, išmaišykite. Trečiąją dalį palikite, kaip yra.

Torto sutepimas

Biskvitus sulaistykite vandeniu skiestu baltu vynu. Ant kiekvieno biskvito paplotėlio tepkite po 1 dalį braškinio kremo, su likusiu kremu aptepkite šonus ir viršų. Jai pageidaujte, ant vieno biskvito paplotėlio galima užtepti uogienės. Perteptas tortas apibarstomas sausainių trupiniais, puošiamas braškėmis, mėtų arba melisų lapeliais.