PINIGŲ LEIDIMO PSICHOLOGIJA arba kas yra tikrasis jūsų noro pasipuikuoti kaltininkas
Parašyta Loretta 2008-08-19 15:05:05
Tobulame pasaulyje mes visi vengtumėm per didelio kreditinės kortelės įsiskolinimo, mums niekada netektų desperatiškai spręsti kreditinių įsipareigojimų ir kreditoriai mūsų niekada nemedžiotų dėl neapmokėtų sąskaitų. Mes nepatirtumėm frustracijos nepatenkinę visų savo norų, nes kiekvienas papildomas centas keliautų į kreditinę kortelę, kad padengtų reikiamus minimalius mokėjimus. Bet mūsų pasaulis nėra tobulas, todėl šios streso situacijos daugeliui žmonių yra kasdienybė. Jei atsidūrėte tokioje situacijoje dabar arba jaučiate, kad galite atsidurti, tuojau pradėkite kontroliuoti savo pinigų leidimą. Nelaukite, kol jūsų situacija taps tokia baisi, kad liks tik mažas pasirinkimas.
Išplėstos naujienos
Svarbus skolos aspektas yra tas, kad ne visada akivaizdi yra priežastis, dėl kurios jūs taip giliai įklimpote į skolą. Kam jums reikalingi dalykai, kurie jums per brangūs? Kodėl jaučiate poreikį panaudoti tą mažą plastmasės kortelę, kad įsigytumėte nebūtinus daiktus, net jei po to jums bus sunku apmokėti sąskaitas? Kokia yra jūsų kompulsyvaus pirkimo priežastis?

Gali būti nemalonu pradėti analizuoti noro pasipuikuoti priežastis, bet jei to nepadarysite, gali būti, kad niekada nepavyks suvaldyti savo pinigų leidimo ir skolų augimo. Jei nuolatos stengiatės apsimokėti vakarykščius pirkinius, kurie jau seniai susidėvėjo ar yra užmiršti, kaip pajėgsite įgyti dalykus, reikalingus ateičiai?

Kitas neigiamas kreditinių kortelių naudojimo aspektas yra tas, kad jūs nejaučiate, kad leidžiate realius pinigus. Pirkimo malonumas tarsi yra nesusijęs su nemaloniu ir skaudžiu jausmu, kada gaunate kreditinės kortelės ataskaitą.

Tyrimai rodo, kad dauguma žmonių mažiau nusiteikę pirkti ir mažiau išleisti, kai moka grynaisiais užuot mokėję kreditine kortele. Pamėginkite palikti savo kreditinę kortelę namie. Mokėkite grynaisiais, čekiais arba debetine kortele.

Kad iš tiesų pradėtumėte kontroliuoti savo išlaidas ir kreditinės kortelės įsiskolinimą, reikia nustatyti, ką jums reiškia pinigai. Pasistenkite pastebėti, kaip elgiatės su pinigais. Tyrimai rodo, kad žemesnės savigarbos žmonės labiau įsitraukia į impulsyvų pinigų leidimą ir nereikalingų daiktų pirkimą.

Kiekvieną dieną atminkite, kad pinigai, kuriuos jūs turite arba neturite, nenulemia to, kas jūs esate. Jūsų kaip žmogaus vertė neturi nieko bendra su tuo, kiek daug pinigų jūs turite. Kai tuo patikite, ir pinigai daugiau nesiejami su savęs vertinimu, jūs pašalinate psichologinius barjerus, trukdančius išmintingai tvarkytis su turimais pinigais ir mažinančius jūsų galimybes uždirbti daugiau.

Kai pradedate atkurti pasitikėjimą savimi ir savo vertę ir pradedate pozityviai traktuoti save bei pinigus, tai ir į jūsų gyvenimą ateina daugiau gerų dalykų. Kai taip atsitinka, nebejaučiate tokio stipraus spaudimo patirti malonių jausmų vien perkant daiktus. Lengviau nustoti pirkti daiktus, kurių jums iš tiesų nereikia.

Yra šimtai knygų, straipsnių ir interneto svetainių apie tai, kaip išsikapstyti iš skolų. Kai kurios atkreipia dėmesį į psichologinius pinigų ir jų leidimo aspektus, į kuriuos turite rimtai atsižvelgti.

Jei psichologiniai veiksniai daro įtaką jūsų pirkiniams, skolų įveikimo programos vargiai padės. Tokiu atveju jos bus tarsi parfumerija, naudojama kūno kvapui paslėpti, t. y. veiks simptomus, bet ne pačią jų atsiradimo priežastį. Darbas su psichologinėmis priežastimis padidins šansus pasiekti ilgalaikės sėkmės.