Klientų lūkesčiai arba ko jie tikisi iš konsultantų
Parašyta Homeras 2010-05-26 16:47:41
Sako, klientas visada teisus... Bet dabar ne apie tai. Visi klientai turi savų lūkesčių. Kartais pagrįstų, o kartais... keistokų. Čia toliau pateikiamas klientų (teisėtų, pagrįstų) lūkesčių sąrašas ir kai kurių klientų blogų įpročių sąrašas. Ir pabaigai kai kurie Merfio dėsniai apie laiką.
Išplėstos naujienos
Dirbant su klientu jam visada rūpės, todėl pirmiausia reikia kartu su klientu išsiaiškinti:

1. Kokia viso darbo aptimtis
2. Ką klientas nori gauti ir kada
3. Kokia atsakomybė atitinkamai tenka konsultantui ir klientui
4. Kaip bus valdoma, kontroliuojama etapais, darbo eiga – tarpinės ataskaitos, susitikimai, kuriuose aptariami rezultatai, priėmimo aktai, tarpiniai atsiskaitymai ir pan.

Deja, pasitaiko „gudrių“ klientų, kurie turi blogų įpročių:

1. Neprisiima atsakomybės už vykdomą projektą. Nori, kad už viską atsakytų vykdytojas (konsultantas).
2. Neskiria projektui pakankamai lėšų (resursų). Trokšta labai „gerų rezultatų“ už lėšas nepakankamas labai geram įgyvendinimui. Tai pasakytina ir apie medžiagas, ir apie darbo laiką, kurį atlikėjai privalo skirti projekto įgyvendinimui.
3. Tikisi, kad konsultantai (atlikėjai) viską padarys, neužduodami nė klausimo. Nieko neklausinės, o atliks tarsi „savaime žinodami“, ko iš tiesų reikia klientui.
4. Neinformuoja atlikėjų apie savo su projektu susijusius ketinimus ir veiksmus. Pavyzdžiui, paaiškėja, kad projekto vykdymą klientas sustabdė, atidėjo arba nutraukė nepranešęs. Dažnai apie tai sužinoma, tik pradėjus domėtis, kodėl nesulaukiama apmokėjimo už atliktą darbą.

Merfio dėsniai apie laiką:

1. Dabar yra vėliau, nei tu manai.
2. Tu užtrunki laukdamas.
3. Papildomos užduotys atsiranda, kai esi labiausiai užimtas.
4. Veikloje galima lengvai užsimiršti (rasti prieglobstį).